PEDİATRİK FİZYOTERAPİ

Doğum sürecinde ya da doğum sonrasında ortaya çıkan, çocuğun fiziksel ve zihinsel gelişimini kısıtlayan hastalıklar genel olarak pediatrik fizyoterapi konularıdır. Kas tonusunda ve kasların kontrol ve koordinasyonunda oluşan sorunlar, ilerleyen zamanlarda kas-iskelet sisteminde başka hasarlar ortaya çıkarabilir. Kas-iskelet sistemi bozukluklarının yanı sıra görme, konuşma, yutma ve bilişsel fonksiyonlarda bozukluklar da eşlik edebilir.

Pediatrik Rehabilitasyonun kapsamındaki diğer konular;

Travmatik Merkezi Sinir Sistemi Hastalıkları,Hidrosefali,Romatoid Artrit, Hemofili, Skolyoz, Sinir Yaralanmaları, Tortikollis, Otizm, Spina Bifida, Genetik ve Metabolik hastalıklar, Kalp ve Solunum (kardiyopulmoner) Hastalıkları, Ortopedik Yaralanmalar ve Kırıklar olarak sayılabilir.

Doğru tedavi programının uygulanabilmesi için detaylı değerlendirme süreci en önemli noktadır. Fizyoterapist, standart değerlendirmelere ek olarak klinik deneyimleri ile uygun hedefler belirlemeli, bireysel egzersiz programını (kas kuvveti, denge, postür, koordinasyon, enduransa yönelik) oluşturulmalı ve uygulanmalıdır. Yardımcı ekipmanların (walker, AFO) tavsiyesi ve aile eğitimi ile günlük yaşam aktivitelerinde maksimum bağımsızlığı sağlamalıdır.

İzmit Şube

Yahyakaptan Mahallesi
Şehit Ali İhsan Çakmak Sok
Nazer Inn İş Merkezi Kat:2 No:22
İzmit/KOCAELİ

Körfez Şube

Mimar Sinan Mah. Dalbastı Sok.
Petkim Park 2 İş Merkezi
Kat:5 No:2 / A27
Körfez/KOCAELİ

Randevu Telefonu

0 (262) 606 0 468

Sosyal Medya